SHOCKING inflation price comparisons show Biden is FAILING US

Sharing is Caring!

What did a gallon of milk, a dozen eggs, a lightbulb, or a loaf of bread cost at the grocery store before Biden entered the White House? And what do those items cost today? What are they projected to cost in 2024, if America continues down its current path? Glenn details all those price comparisons — plus more — showing just how badly the Biden administration — thanks to its inability to handle inflation — is failing us. ‘We MUST turn this around,’ Glenn says. ‘But our government, our fed, and our administration are incapable of taking the right steps.’

See also  Even Joe Biden is ROASTING Joe Biden
Help Support Independent Media, Please Donate or Subscribe:
Trending:
See also  Expensive properties drive Australia’s house price bust

Views: 8

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.